25 listopada 2017

Nieudana pogoń Orlen Wisły

Po słabej postawie w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów z HCB Nantes, Orlen Wisła Płock nie zdążyła zniwelować strat i zdobyć cennych punktów. Podopieczni Piotra Przybeckiego przegrali we Francji różnicą dwóch bramek.

20171001, Plock, Orlen Arena, Pilka reczna mezczyzn, EHF Liga Mistrzow sezon 2017/2018 Mecz Orlen Wisla Plock - FC Barcelona N/z Przemyslaw Krajewski, Nemanja Obradovic, Jose Guilherme De Toledo smutek Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 20171001, Plock, Orlen Arena, 2017/2018 EHF Men's Champions League Group Phase Match Orlen Wisla Plock - FC Barcelona Przemyslaw Krajewski, Nemanja Obradovic, Jose Guilherme De Toledo smutek Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Płoccy kibice oraz Piotr Przybecki nie mogli być zadowoleni z postawy Orlen Wisły w pierwszych akcjach spotkania z HBC Nantes. Po dziesięciu minutach wicemistrzowie Polski przegrywali już różnicą pięciu bramek, co stawiało gospodarzy w dobrej sytuacji. Minutę później było już 9:2, a przyjezdni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Pierwsza połowa nie należała więc do udanych, a gospodarze mogli być pewni siebie.

W drugiej części spotkania podopieczni Piotra Przybeckiego wzięli się do odrabiania strat. Choć zdobywanie bramek nie przychodziło łatwo, płocczanie zmniejszali dystans i łapali wiatr w żagle, korzystając z błędów, które popełniali gospodarze.

Im bliżej końca, tym emocje były coraz to większe, a zawodnicy obu drużyn przestali przykładać się do gry w defensywie. Skutkiem tego były częste trafienia. Francuzi dzielnie utrzymywali się na prowadzeniu i nie dali Orlen Wiśle zbliżyć się na mniej niż dwie bramki. Dzięki temu komplet punktów pozostał w Nantes.