25 listopada 2017

Juniorki młodsze walczyły jak lwice. Remis z Niemcami

Na zakończenie turnieju juniorek młodszych w hiszpańskiej miejscowości Revilla de Camargo Polska zremisowała z Niemcami 29:29. Wcześniej podopieczne Edyty Suchy podzieliły się punktami z Hiszpanią 21:21 i przegrały z Francją 22:34.

junml_Suchy

– To był nasz najlepszy występ w tym turnieju. Dziewczyny wypełniły wszystkie założenia taktyczne. To co się nam nie udawało w poprzednich meczach tym razem było realizowane na boisku – oceniła trener Suchy.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Praktycznie toczone było bramka za bramkę. W meczu walki prowadzenie się często zmieniało. W końcowych minutach Polki miały przewagę jednego trafienia. Rywalki poprawiły skuteczność i to one w finałowej minucie objęły przewagę jednej bramki.

Nasza drużyna na wyrównanie miała zaledwie kilka sekund. Podanie do skrzydła i rzut, najmłodszej  w zespole – Amelii Kawki, okazał się na wagę remisu.

POLSKA – NIEMCY 29:29 (15:14)
POLSKA: Hoffman, Lach – Bury, Kopańska 4, Pawlak 2, Świerżewska 5, Głowacka, Jureńczyk 4, Szramik 2, Korytowska 3, Niewiadomska 3, Tarczyluk 1, Lemiech, Kawka 4, Grobelna, Pankowska 1.