23 listopada 2017

W Hiszpanii cenny remis zespołu Edyty Suchy

W hiszpańskiej miejscowości Revilla de Camargo rozpoczął się turniej juniorek młodszych. Pierwszego dnia Polska zremisowała z Hiszpanią 21:21, a Francja pokonała Niemcy 36:27.

20171029_133023

Dla zespołu Biało-czerwonych, który prowadzi trener Edyta Suchy, to po turnieju na Litwie dopiero drugi międzynarodowy sprawdzian.

Nasz zespół w pierwszej połowie rywalizacji z Hiszpankami popełniał dużo błędów technicznych. Pozwoliło to rywalkom – po kontrach – uzyskać nieznaczną przewagę. Jak ocenił Jerzy Noszczak po zmianie stron z bardzo dobrej strony pokazały się nasze bramkarki. Najmocniejsza strona przyjezdnych była współpraca rozgrywających z obrotowymi.  Polki stosunkowo szybko odrobiły straty i to one długo utrzymywały się na prowadzeniu jednym lub nawet trzema trafieniami (17:14 w 44 min, 20:19 w 56 min). Ostatniego gola w meczu rzucił zespół gospodarzy co przyczyniło się do podziału punktów.

W przekroju całego spotkania zespół polski był lepszy. Mogło być zdecydowane zwycięstwo pod warunkiem wykorzystania przynajmniej połowy sytuacji stuprocentowych w ataku szybkim i pozycyjnym.