12 listopada 2017

Forma rośnie. Pierwsza wygrana PGE Vive na wyjeździe

PGE VIVE Kielce wygrało w Lidze Mistrzów z Aalborgiem Handbold 34:30 (18:14). Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie tych elitarnych rozgrywek. 18 listopada w Kielcach dojdzie do następnego meczu oby ekip.

2017.11.07 Gdansk Pilka reczna mezczyzn PGNIG Superliga sezon 2017/2018 Wybrzeze Gdansk - PGE VIVE Kielce N/z Dean Bombac Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.11.07 Gdansk Men handball Polish PGNIG Superliga season 2017/2018 Wybrzeze Gdansk - PGE VIVE Kielce Dean Bombac Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Do stanu 7:7 drużyny praktycznie zdobywały bramka za bramkę. Kłopoty kadrowe mistrza Danii, powiększyła, po starciu z Julienem Aguinagale, kontuzja jedynego Norwega w ich barwach, skrzydłowego Sebastiana Bartholda. Dobre zawody rozgrywał wspomniany Aguinagale, a także Dean Bombac. Słoweniec w pierwszej połowie uzbierał cztery bramki, czyli dokładnie tyle samo co do tej pory od początku sezonu. Zmiana systemu obrony VIVE, z 5:1 na 6:0 spowodowała duże problemy rywalom. Po kontrach nie mylił się Manuel Strlek. Kielczanie czterobramkową zaliczkę jednak niemal całkowicie roztrwonili. Na szczęście jeszcze przed przerwą ponownie ją wypracowali.

Po zmianie stron zespół Talanta Dujszebajewa podkręcił tempo. Swoje gole rzucił kapitan Michał Jurecki. Trener gospodarzy, Aron Kristjansson ratował sytuację, wprowadzając siódmego zawodnika pola – w miejsce bramkarza. Ta taktyka momentami przynosiła efekty. Nic dziwnego, że przewaga gości oscylowała wokół 3-5 trafień. Cenne zwycięstwo w finałowych sekundach przypieczętował Alex Dujszebajew.