5 listopada 2017

Jeden Szmal to za mało na PSG. Vive wypunktowane w 2. połowie

PGE VIVE Kielce w wyjazdowym meczu przegrało 28:33 (16:18) w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain Handball. Mistrzowie Polski zajmują 6. miejsce w tabeli grupy B, ostatnie premiowane awansem do fazy TOP16.

2016.05.28 Kolonia Cologne Pilka reczna Liga Mistrzow Sezon 2015/2016 Final4 Final Four Vive Tauron Kielce - Paris Saint Germain Handball PSG N/z Nikola Karabatic Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2016.05.28 Kolonia Cologne Handball EHF Champions League Season 2015/2016 Final4 Final Four Vive Tauron Kielce - Paris Saint Germain Handball PSG Nikola Karabatic Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

W Paryżu nie było powtórki z Final4 sprzed dwóch lat. PSG zasłużenie wygrało

Wicelider grupy B  nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Luci Abalo i Daniela Narcisse’a. Plejada francuskich gwiazd, z której mógł skorzystać trener Zvonimir Serdarusić, z nawiązką niwelowała to osłabienie. Wśród przyjezdnych na rozgrzewce nie pojawił się Michał Jurecki.

Dwa obronione rzuty karne przez Thierry’ego Omeyera przyczyniły się do prowadzenia rywali 5:2. Dzięki trzem trafieniom z rzędu mistrzowie Polski wrócili do gry. A po golu Mariusza Jurkiewicza kielczanie na moment wyszli na prowadzenie.

Nikt od pierwszych minut się nie oszczędzał. Co ważne goście często zdobywali bramki z ataku pozycyjnego. Po kontrze Mateusza Jachlewskiego PSG traciło już do mistrzó Polski dwa gole. Trener paryżan, Zvonimir Serdarusić, poprosił o przerwę na żądanie.

Zawodnicy Vive dalej wykazywali dużą aktywność w defensywie. Blaz Janc bezwzględnie wykorzystywał swoją dynamikę. Gospodarze, w tym Uwe Gensheimer czy Mikkel Hansen, nie pozostawali jednak dłużni. Nic więc dziwnego, że w 22. minucie tablica wynikówwskazywała remis 14:14.  Chwila dekoncentracji spowodowała, że PSG zdołało rzucić cztery gole z rzędu  Na szczęście ostatnie słowo przed przerwą należało do Kileczan.

2017.10.08 Kielce Pilka reczna , Liga Mistrzow PGE VIVE Kielce - SG Flensburg-Handewitt N/z Kentin Mahe, Slawomir Szmal Foto Krzysztof Porebski / PressFocus 2017.10.08 Kielce Handball , EHF Men's Champions League PGE VIVE Kielce - SG Flensburg-Handewitt Kentin Mahe, Slawomir Szmal Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

Po zmianie gospodarze stosunkowo łatwo zaczęli powiększać przewagę. Po trzecim kwadransie wynosiła ona już dziewięć trafień, co zapowiadało, że zanotowanie korzystnego wyniku przez ekipę Talanta Dujszebajewa będzie bardzo trudne.

Wydarzenia na boisku w pełni to potwierdziły. Goście często nie mieli pomysłu na sforsowanie zacieśnionej obrony Paryżan. Przeciwnicy skwapliwie wyprowadzali kolejne kontry. Kilka z nich zastopował, będący w dobrej dyspozycji, Sławomir Szmal. Bramkarz Vive ratował zespół w wielu innych sytuacjach. W ataku jego koledzy mieli jednak za mało atutów, aby pokusić się choćby o wywiezienie remisu ze stolicy Francji.