28 października 2017

Pierwsze rozdanie dla Hiszpanów

W pierwszym z dwóch towarzyskich meczów reprezentacji juniorów, rozegranych w Opolu, Polska przegrała z Hiszpanią 26:32 (14:13). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Patryka Mauera – zdobywcę 11 bramek. Rewanż w niedzielę.

Opole_1

Oba zespoły poprzednim razem zmierzyły się w 1/8 finału mistrzostw świata w Gruzji. Rywale okazali się lepsi i później zatrzymali się dopiero na drugim stopniu podium.

W pierwszej potyczce w Opolu początkowo przewagę trzema trafieniami wypracowali goście. Zespół Dariusza Tomaszewskiego zdołał wyrównać, co więcej przed przerwą objął prowadzenie 14:12. Była nawet szansa na kolejną bramkę. Niestety błąd wykorzystali Hiszpanie i niemal z syreną kończącą pierwszą połowę zmniejszyli straty do najmniejszych z możliwych.

Opole_2

Po zmianie stron ponownie więcej z gry mieli rywale. Zmiana przez nich systemu obrony z 5:1 na 6:0 sprawiła kłopoty Polakom.  –  Hiszpanie prowadzili już sześcioma bramkami. Zdołaliśmy w końcówce zmniejszyć straty o połowę. Niestety później złe wybory wpłynęły na wynik – ocenił trener Biało-czerwonych.