11 października 2017

MOL-Pick lepszy od Orlen Wisły w meczu wicemistrzów

MOL-Pick Szeged zasłużenie pokonał 33:27 (15:12) w Płocku Orlen Wisłę w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Wśród gospodarzy jedynie Lovro Mihić prezentował dobrą dyspozycję przez 60 minut.

20171001, Plock, Orlen Arena, Pilka reczna mezczyzn, EHF Liga Mistrzow sezon 2017/2018 Mecz Orlen Wisla Plock - FC Barcelona N/z Marcin Wichary sylwetka Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 20171001, Plock, Orlen Arena, 2017/2018 EHF Men's Champions League Group Phase Match Orlen Wisla Plock - FC Barcelona Marcin Wichary sylwetka Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Faworytem spotkania byli wicemistrzowie Węgier, którzy w tym sezonie elitarnych rozgrywek, przed przyjazdem do Płocka, uzbierali pięć punktów o cztery więcej od zespołu Piotra Przybeckiego.

Wynik otworzył Denis Buntić, który swego czasu reprezentował kieleckie Vive. Gospodarze na początku mieli problemy z płynnym rozegraniem ataku pozycyjnego. Nic dziwnego, że węgierski zespół dość łatwo objął prowadzenie 4:0. Skutkowało to wzięciem przerwy na żądanie już w 4 min przez trenera wiślaków. Niemoc gospodarzy przerwał Valentin Ghionea.

Jednym z elementów układanki, która miała zastopować gości był Adam Borbely. Tymczasem węgierski bramkarz wicemistrzów Polski zupełnie nie radził sobie z rzutami rywali. Nic dziwnego, że przed upływem kwadransa zastąpił go Adam Morawski. Jego kilka udanych interwencji oraz poprawa skuteczności w akcjach ofensywnych pozwoliła Gilbertowi Duarte doprowadzić do remisu (9:9). Cóż z tego skoro kolejne trzy trafienia na swoje konto zapisali rywale. Ta przewaga utrzymała się do przerwy.

W drugiej połowie dalej utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie  gości, którzy popełniali mniej błędów. Dodatkowo podopieczni Juana Carlosa Pastora mieli zdecydowanie mniej przestojów i jako zespół prezentowali się w sposób bardziej dojrzały. Emocje w tym meczu skończyły się na długo przed finałową syreną.