8 października 2017

Co za emocje w Zagrzebiu! Cenny punkt Orlen Wisły

Co za emocje w Zagrzebiu! Po bardzo wyrównanym, pełnym zwrotów akcji meczu, Orlen Wisła Płock zremisowała z PDD 28:28. To pierwszy punkt wywalczony przez Nafciarzy w tej edycji Ligi Mistrzów.

Orlen Wisla Plock - FC Barcelona

Początek spotkania to wymiana ciosów z obu stron. Pierwszą udaną interwencję bramkarza zapisaliśmy w 10. minucie, kiedy to Marcin Wichary popisał się skuteczną interwencją przy rzucie karnym.

Po chwili gospodarze znaleźli jednak sposób na „Wichurę” i doprowadzili do remisu po 6. Po przeciwnej stronie parkietu znakomicie radził sobie płocki skrzydłowy Lovro Mihić.

Gracze z Zagrzebia wypracowali dwubramkową przewagę i od tego momentu gra ponownie się wyrównała, choć obie drużyny miały swoje szanse – odpowiednio na odskoczenie bądź dogonienie rywali.

Do przerwy było 18:16 dla gospodarzy, za to druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości.

To było koncertowe otwarcie Nafciarzy. Twarda defensywa i skuteczność w ataku podopiecznych trenera Piotra Przybeckiego błyskawicznie przełożyły się na wynik – Płocczanie wyszli na prowadzenie 23:20.

Miejscowi nie myśleli się jednak poddawać i kolejne ciosy należały do Chorwatów, którzy doprowadzili do remisu 23:23 i kibice w Zagrzebiu oraz przed telewizorami mogli szykować się na emocjonującą końcówkę.

Na 10. sekund przed końcem bramkę na wagę remisu zdobył dla Wiślaków Słoweniec Igor Żabić. W ostatniej akcji meczu intuicyjna paradą po rzucie Stipe Madalinica z wolnego popisał się Adam Morawski i spotkanie zakończyło się wynikiem po 28.