1 października 2017

Barcelona pokazała klasę. Wiślacy wciąż bez punktu

Orlen Wisła Płock mimo ambitnej gry nie zdołała przeciwstawić się utytułowanej Barcelonie. Porażka  30:37 (13:21) była trzecią dla wicemistrzów Polski w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Plejada gwiazd ściągnęła na trybuny Orlen Areny rzesze fanów spragnionych dobrego handballu. Kibiców mógł elektryzować pojedynek reprezentacyjnych obrotowych Biało-czerwonych – Macieja Gębali i Kamila Syprzaka.

20171001, Plock, Orlen Arena, Pilka reczna mezczyzn, EHF Liga Mistrzow sezon 2017/2018  Mecz Orlen Wisla Plock - FC Barcelona N/z Kamil Syprzak Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 20171001, Plock, Orlen Arena, 2017/2018 EHF Men's Champions League Group Phase Match Orlen Wisla Plock - FC Barcelona Kamil Syprzak Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Gospodarzom animuszu starczyło na niespełna 20 minut. – Więcej kontroli, nie za dużo ryzyka – apelował do swoich zawodników Piotr Przybecki podczas przerwy na żądanie. Była ona konieczna, gdyż zespół z Katalonii po wyrównanym kwadransie szybko wypracował cztery bramki zaliczki. Od tego momentu jednak goście nie zaprzestali niemal bezbłędnego wykorzystywali błędów w rozegraniu piłki rywali. Nic dziwnego, że przewaga zespołu trenera Xaviera Pascuala jeszcze przed przerwą urosła do ośmiu trafień.

01.10.2017 Plock Pilka reczna EHF Liga Mistrzow 2017/2018 Wisla Plock - FC Barcelona N/z Tomasz Gebala Foto Adam Starszynski / PressFocus 01.10.2017 Plock Football EHF Champions League 2017/2018 Wisla Plock - FC Barcelona Tomasz Gebala Credit Adam Starszynski / PressFocus

W drugiej połowie gracze Barcelony nie zwalniali tempa. Gospodarzom z trudem przychodziło wypracowanie dogodnych sytuacji strzeleckich. Gdy to się udawało to przeszkodą trudną do pokonania często okazywał się Perez de Vargas.

W ostatnich minutach goście nie grali już z dużą determinacją. Brakowało im koncentracji. Pozwoliło to wiślakom na odrobienie kilku bramek, ale zwycięstwo Barcy nie podlegało dyskusji.

20171001, Plock, Orlen Arena, Pilka reczna mezczyzn, EHF Liga Mistrzow sezon 2017/2018 Mecz Orlen Wisla Plock - FC Barcelona N/z Przemyslaw Krajewski, Raul Entrerrios Rodriguez Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 20171001, Plock, Orlen Arena, 2017/2018 EHF Men's Champions League Group Phase Match Orlen Wisla Plock - FC Barcelona Przemyslaw Krajewski, Raul Entrerrios Rodriguez Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Wicemistrzowie Polski przed kolejną szansą na zdobycie pierwszych punktów w sezonie tych elitarnych rozgrywek staną za tydzień. W Zagrzebiu podejmie ich HC Prvo plinarsko drustvo