24 sierpnia 2017

W Kępnie grali w szczytnym celu

Mistrzowie Polski, piłkarze ręczni Vive Kielce pokonali Zagłębie Lubin 36:30 (20:14) w towarzyskim meczu charytatywnym, rozegranym w Kępnie. W trakcie tego wydarzenia sportowego udało się zebrać, na cel charytatywny, kwotę 20 500 zł.

BW2T4992 (002)

Organizatorem spotkania, które oglądał komplet publiczności był Kępiński Klub Sportowy Polonia. Dla kieleckiego zespołu był to pierwszy sparing w rozpoczętym 1 sierpnia okresie przygotowawczym do sezonu. W ekipie trenera Talanta Dujszebajewa nie zagrali tylko jego syn Alex, który ma drobne problemy z łokciem oraz Karol Bielecki, któremu doskwiera uraz stopy – obaj jednak pojawili się w Kępnie.

BW2T4673 (002)

Pierwsza połowa to przede wszystkim bardzo dobra gra Sławomira Szmala, który imponował skutecznymi obronami. Po wyrównanym pierwszym kwadransie, kielczanie zaczęli zmuszać lubinian do błędów i odskoczyli na kilka bramek. W 7. minucie swoją pierwszą bramkę dla „żółto-biało-niebieskich” rzucił Blaz  Janc, a w 18.  Marko Mamić. Kilka bardzo widowiskowych bramek zdobył Manuel Strlek. W drugiej części  obrotowy Zagłębia, Michał Stankiewicz, miał sporo okazji do rzutów z dogodnych pozycji – w sumie zdobył 9 bramek. W drugiej części rywalizacji, znów po 15 minutach, zespół z Lubina zaczął się gubić. Kielczanie kilka razy skontrowali i powiększyli prowadzenie. Ostatecznie Vive wygrało 36:30, mimo drobnej kontuzji, jakiej po przerwie nabawił się Krzysztof Lijewski.

BW2T4398 (002)

W trakcie meczu zlicytowano pamiątkowe koszulki, ufundowane przez ZPRP, Vive Kielce i Zagłębie Lubin. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie Przemysława Słupianka,  który miał bardzo poważny wypadek. Przemek ma złamany kręgosłup w odcinku szyjnym z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. W trakcie tego wydarzenia udało się zebrać kwotę 20 500 zł.

BW2T3984

Po meczu oba zespołu zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczył kapitanom prezes KKS Polonia, Karol Szubert. Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Michała Stankiewicza oraz Julena Aginagalde. Spotkanie swoją obecnością uświetnił m.in wiceprezes ZPRP, Zygfryd Kuchta. Całe przedsięwzięcie na żywo transmitowały TVP3 Poznań, TVP3 Kielce, TVP3 Rzeszów.

BW2T4950 (002)

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce.

Vive Kielce – Zagłębie Lubin 36:30 (20:14)
Vive: Szmal (9 obron), Ivić (8 obron)- Strlek 8, Jachlewski 1 – Jurkiewicz, Mamić 1 – Zorman, Bombac 1 (1) – Jurecki 3, Lijewski 4- Djukić 5 (1), Janc 5 (1) – Aginagalde 3, Kus 3, Bis 2.

Zagłębie: Małecki (6 obron), Skrzyniarz (5 obron) – Stankiewicz 9, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba, Mrozowicz 1, Pawłaczyk 3, Szymyślik 1, Czuwara 4 (2), Mollino 2, Gębala 1, Moryto 5.