17 sierpnia 2017

MŚ juniorów: Zwycięstwo na zakończenie

W swym ostatnim występie w Mistrzostwach Świata Juniorów Gruzja 2017 reprezentacja Polski pokonała Chile 33:30 (15:17) i została sklasyfikowana na 15. miejscu w imprezie.

razem

Początek spotkania należał do Biało-czerwonych, ale po dziesięciu minutach gra się wyrównała. Co więcej lekka przewagę wypracowali gracze z Ameryki Południowej, którzy zeszli na przerwę do szatni z dwubramkowym prowadzeniem (15:17).

Na szczęście druga odsłona przebiegała już pod dyktando zawodników Dariusza Tomaszewskiego. Polacy zniwelowali straty i ostatecznie pokonali Chilijczyków 33:30. Ostatnią bramkę dla polskiego zespołu w turnieju zdobył na sekundy przed końcem meczu skrzydłowy Patryk Mauer z rzutu karnego.