16 sierpnia 2017

MŚ juniorów: Polacy poza ósemką

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 23:27 (11:15) w 1/8 finału Mistrzostw Świata Juniorów Gruzja 2017. Zawodnicy Dariusza Tomaszewskiego grali z ogromnym zaangażowaniem i walczyli do ostatniego gwizdka , za co należą się im słowa uznania. Jednak to rywale mieli tego wieczoru nieco więcej sportowych argumentów.

pol_esp_printscreen

Hiszpanie przystępowali do tego spotkania jako zwycięzcy grupy D, w której odnieśli komplet, pięciu zwycięstw. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak ustępować im pola.

Pierwsza część meczu miała bardzo wyrównany przebieg. Bardzo dobrze pracowała polska defensywa, znakomicie bronił Marek Bartosik, którego interwencja w sytuacji sam na sam w 20. minucie pozwoliła Polakom utrzymać remis po 7.

Kolejne minuty należały jednak do przeciwników, którzy wypracowali przewagę czterech trafień (9:13) i utrzymali ją do gwizdka na przerwę (11:15).

Po kwadransie gry w drugiej odsłonie było już 23:16 dla Hiszpanii, ale Biało-czerwoni pokazali charakter i zmniejszyli straty do zaledwie trzech bramek (21:24 w 56. minucie).

Rywale wyprowadzili jednak dwa szybkie ciosy (21:26), które ostatecznie przesądziły o wyniku meczu. Ostatecznie Polska przegrała z Hiszpanią 23:27 i to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zagra w ćwierćfinale mundialu.