14 sierpnia 2017

Przegrana i awans. Hiszpanie rywalem Polaków w 1/8 finału

Na zakończenie fazy grupowej MŚ juniorów reprezentacja Polski przegrała w Tbilisi z Koreą Południową 28:38 (12:23). Biało-czerwoni zakończyli ten etap rywalizacji z czterema punktami na swoim koncie, co dało im czwarte miejsce w tabeli grupy C oraz awans do fazy pucharowej turnieju.

W 1/8 finału rywalem podopiecznych Dariusza Tomaszewskiego będą Hiszpanie, którzy z kompletem zwycięstw wygrali grupę D. Mecz Hiszpania – Polska odbędzie się w środę (16.08) o godzinie 18:45 czasu polskiego.

pol_por_printscreen

Starcie z Koreańczykami nie układało się po myśli naszego zespołu od samego początku. Aż 23 bramki stracone do przerwy stawiały Polaków w bardzo trudnej sytuacji przed drugą połową. Dodajmy, że wcześniej prowadzenie rywali rosło w błyskawicznym tempie, dopiero w końcówce pierwszej partii gra nieco się wyrównała.

Azjaci nie zaskoczyli nikogo swoją postawą – aktywna defensywa i zabójcze kontrataki to była ich recepta na zwycięstwo. Recepta bardzo skuteczna. W ostatnich dziesięciu minutach meczu rywale nieco zwolnili tempo, ale ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment.