13 sierpnia 2017

Ambitny pościg Biało-czerwonych, ale Portugalia minimalnie lepsza

Reprezentacja Polski juniorów przegrała w Tbilisi z Portugalią 22:24 w czwartej serii spotkań MŚ Gruzja 2017. Biało-czerwoni spadli na czwarte miejsce w tabeli grupy C, ale są już pewni awansu do 1/8 finału. W poniedziałek, na zakończenie fazy grupowej turnieju, rywalem Polaków będzie drużyna Korei Południowej.

jun

Spotkanie rozpoczęło się od efektownej akcji polskiego zespołu w ataku pozycyjnym, którą trafieniem zakończył z koła Jan Klimków, ale rywale odpowiedzieli dwoma szybkimi trafieniami.

W 14. minucie po trafieniu Patryka Mauera z rzutu karnego na tablicy wyników widniał remis po 6. Słaba skuteczność naszego zespołu w kolejnych minutach pozwoliła Portugalczykom wypracować przewagę trzech bramek (6:9).

Po chwili Polacy przegrywali już 7:12, a różnica mogłaby być jeszcze większa, gdyby nie znakomite interwencje Marka Bartosika między słupkami polskiej bramki.

Te wyraźnie zmobilizowały jego kolegów i na sekundy przed końcem pierwszej połowy Polska przegrywała już tylko 10:13, a co więcej ostatnie słowo należało również do zawodników Dariusza Tomaszewskiego i do przerwy było 12:14.

Początek drugiej partii należał jednak do rywali, którzy szybko powiększyli przewagę (13:18). Biało-czerwoni ambitnie walczyli o zniwelowanie strat, ale Portugalczycy kontrolowali przebieg wydarzeń i na kwadrans przed końcem nasz zespół miał do odrobienia aż sześć bramek (14:20).

Nie zraziło to jednak Polaków – uważna gra w defensywie przyniosła efekt i pojawiła się minimalne szansa na wywalczenie choćby punktu (19:22 w 57.minucie). Ostatecznie druga połowa skończyła się remisem 10:10, ale dzięki dwubramkowej zaliczce po pierwszych trzydziestu minutach Portugalia zwyciężyła 24:22 i utrzymała prowadzenie w tabeli grupy C.