11 sierpnia 2017

Dwie różne połowy – pierwsza porażka juniorów

W trzeciej serii spotkań grupy C mistrzostw świata juniorów Polska przegrała w Tbilisi z Chorwacją 28:33 (20:12). To pierwsza porażka naszego zespołu w turnieju. Następnym rywalem Biało-czerwonych będzie w niedzielę Portugalia.
CRO_POL

Biało-czerwoni potyczkę z ubiegłorocznymi wicemistrzami Europy rozpoczęli skoncentrowani, w dobrym stylu. Podopieczni  Dariusza Tomaszewskiego, grając bardzo zespołowo szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Warto przypomnieć, że w kwietniu br. w półfinale turnieju „Handball is my future” w bośniackim Bugojno, po prawdziwym meczu walki, Polacy ograli Chorwatów dwoma trafieniami.

Po kolejnym skutecznym rzucie (8:3) Piotra Jarosiewicza trener rywali  poprosił o przerwę. Przekazane wskazówki na niewiele się zdały, gdyż Polacy dalej grali skutecznie, z dużą swobodą. Dobra postawa  w obronie i widowiskowe interwencje Marka Bartosika momentami odbierały ochotę do gry drużynie z Bałkanów. Humory polskich kibiców  zmąciła nieco czerwona kartka dla Patryka Gregułowskiego za sfaulowanie przeciwnika, który biegł do kontry.

W kolejnych minutach pierwszej części obraz gry się nie zmieniał. Co więcej Chorwaci, nie mogąc pogodzić się z jedną z decyzji sędziów otrzymali kolejną 2-minutową karę i ostatnie fragmenty meczu przed przerwą występowali w podwójnym osłabieniu.

Jakkolwiek postawę w pierwszej połowie Biało-czerwonych można ocenić za niemalże koncertową to po zmianie stron role się odwróciły. Polacy, po trafieniu Kamila Adamczyka, prowadzili 23:13 i nic nie zapowiadało, że wicemistrzowie Europy mogą się jeszcze pozbierać. Tymczasem zespół z Bałkanów zaczął z mozołem odrabiać straty. Stan rywalizacji wyrównał się w 52 min (28:28). Od tego momentu bramki zdobywali wyłącznie Chorwaci, którzy zanotowali pierwszą wygraną w turnieju.

Chorwacja – Polska 33:28 (12:20)
POLSKA: Bartosik, Pyrka – Pietrasik, Orpik, Gregułowski , Klimków 3, Adamczyk 5, Zarzycki 6, Dudkowski, Guziewicz 4, Jarosiewicz 6, Mauer, Krysiak, Olkowski 4, Rybski.