10 sierpnia 2017

Druga wygrana w Tbilisi! Polacy na czele grupy

Ważna wygrana reprezentacji Polski juniorów w finałach mistrzostw świata w gruzińskim Tbilisi! Zawodnicy Dariusza Tomaszewskiego pokonali Brazylię 29:25 i po dwóch seriach spotkań prowadzą z w tabeli grupy C! Kolejnym rywalem Biało-czerwonych będą w piątek Chorwaci.

polbra_printscreen

Pierwsza odsłona to koncert gry naszego zespołu, który absolutnie zdominował rywali. Znakomicie funkcjonowała polska defensywa, co przyniosło kolejną korzyść w postaci okazji do kontrataków. Z tych skwapliwie korzystali skrzydłowi – Patryk Mauer i Piotr Jarosiewicz.

Znakomicie interweniował między słupkami Marek Bartosik, równie dobrze na kole radził sobie Jakub Orpik, który w całym meczu zdobył sześć goli.

Do przerwy było aż 16:8 dla Polski, a warto zaznaczyć, że dwie ostatnie bramki w tej odsłonie zdobyli Canarinhos.

Również po przerwie dwa kolejne trafienia należały do przeciwników i zrobiło się 16:10. Biało-czerwoni kontrolowali jednak sytuację, a ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment.

Z dwoma zwycięstwami i kompletem punktów na swoim koncie Polska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy C, wyprzedzając Koreańczyków lepszą różnicą bramek. Uwagę zwracają zaskakujące wyniki innych meczów, w tym zwycięstwo Korei nad Chorwacją, z którą ekipa Dariusza Tomaszewskiego zmierzy się już jutro.