8 sierpnia 2017

Juniorzy zaczęli od wygranej

Biało-czerwoni rozpoczęli występy w mistrzostwach świata juniorów od zwycięstwa 26:22 (13:10) nad Argentyną. Graczem meczu w naszym zespole został wybrany Piotr Jarosiewicz. Następnym rywalem Polaków w Tbilisi, będzie w czwartek Brazylia.

00-5

Pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany. Zespół Dariusza Tomaszewskiego na początku zdobył dwie bramki, by w kolejnych akcjach stracić trzy gole z rzędu. Naszą obroną dobrze kierował Jan Klimków, którego umiejętności, na sierpniowej konsultacji, planował sprawdzić selekcjoner pierwszej kadry Piotr Przybecki.

Druga cześć pierwszej odsłony przebiegała pod kontrolą naszej drużyny. Skutecznością wyróżniali się obaj skrzydłowi, Piotr Jarosiewicz i Patryk Mauer oraz leworozgrywający Ariel Pietrasik. W tej części gry przewaga Polaków dochodziła już do pięciu trafień. Biało-czerwoni, grając w osłabieniu, zazwyczaj decydowali się na wycofanie z boiska bramkarza.

3-3

Po zmianie stron drużyna z Ameryki Płd. systematycznie zaczęła odrabiać straty. Po części spowodowane było to tym, że na ławce odpoczywał Klimków. Argentyńczycy w 45 min objęli prowadzenie 16:15. Strzelecką niemoc Biało-czerwonych przerwał Piotr Rybski.

Finałowe minuty były popisem naszej drużyny. Trzy branki z rzędu Jarosiewicza oraz drugi w meczu obroniony rzut karny przez Marka Bartosika dopełniły obrazu wydarzeń na boisku.