6 sierpnia 2017

Słowenia minimalnie lepsza. Biało-czerwone bez awansu

Reprezentantki Polski przegrały ze Słowenią 30:31 w finale mistrzostw Europy juniorek dywizji B. Porażka Biało-czerwonych oznacza, że to rywalki wywalczyły awans do elity Starego Kontynentu.

W17-EURO-handball-Poland-Slovenia-06.08.2017-FINAL-8203

To było starcie zdecydowanie dwóch najlepszych drużyn turnieju – zarówno zawodniczki Agnieszki Truszyńskiej jak i Słowenki zakończyły fazę grupową z kompletem zwycięstw na swoim koncie.

Kibice w Skopje oglądali więc bardzo wyrównane zawody, choć to zawodniczki z Bałkanów przez większość czasu gry były na prowadzeniu. Biało-czerwone nie pozwoliły im jednak zwiększyć dystansu bramkowego, który wynosił dwa, trzy trafienia.

Słowenki śmiało poczynały sobie w defensywie, z kolei Biało-czerwone miały małe problemy ze skutecznością, do przerwy nasz zespół przegrywał 13:16.

Na początku drugiej połowy Polki przegrywały już 15:19, ale absolutnie nie zamierzały się poddawać. Nie minęło bowiem kilka minut i Biało-czerwone zdobyły bramkę kontaktową (19:20).

Niestety, od tego momentu rozpoczął się koncert gry rywalek, które zdobyły aż sześć bramek z rzędu (19:26). Trener Truszyńska starała się ratować sytuację i poprosiła o przerwę w grze.

Ta nie przyniosła jednak pożądanych rezultatów, naszym zawodniczkom nie można było odmówić ambicji i woli walki, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat.

Słowenki kontrolowały wydarzenia w końcowych minutach i choć Polki walczyły do upadłego, to zabrakło im czasu na wywalczenie korzystnego wyniku. Kiedy Biało-czerwone zdobyły gola na 30:31 Słowenki zaczęły się cieszyć z awansu do dywizji A mistrzostw Europy, po chwili zabrzmiała syrena końcowa.