1 sierpnia 2017

Juniorki ponownie zwycięskie w Skopje

Dwa mecze i dwa pewne zwycięstwa to bilans otwarcia reprezentacji Polski juniorek w mistrzostwach Europy Dywizji B, które odbywają się w Skopje. We wtorek Biało-czerwone nie dały szans drużynie Wysp Owczych, gromiąc rywalki 32:17.

W17-EURO-handball-Faroe-Islands-Poland-01.08.2017-4948

To był mecz bez historii, można nawet zaryzykować twierdzenie, że miał nieco treningowy charakter. Wyspiarki ustępowały naszym zawodniczkom po każdym względem, a przewaga polskiego zespołu rosła lawinowo, z każdą kolejną minutą.

Rezultat do przerwy – 17:6 dla naszej drużyny. W dalszej części spotkania prowadzenie jeszcze wzrosło (29:13 i 31:15). Ostatecznie Polki zwyciężyły Wyspy Owcze różnicą piętnastu trafień.

Teraz przed zawodniczkami Agnieszki Truszyńskiej dwa dni odpoczynku. W piątek Biało-czerwone zmierzą się ze Szwajcarkami (g.15:00), a w sobotę z gospodyniami turnieju – Macedonkami (g.19:00). Tylko zwycięzca grupy zapewni sobie udział w meczu finałowym, którego stawką będzie awans do turnieju głównego mistrzostw Europy juniorek do lat 19, które zaplanowano na lato 2019 roku.

W17-EURO-handball-Faroe-Islands-Poland-01.08.2017-4976

Warto pamiętać, że za rok Biało-czerwone wystąpią w mistrzostwach świata przed własną publicznością. Turniej finałowy czempionatu globu odbędzie się bowiem w Kielcach.

– Drugi dzień turnieju, i kolejny przeciwnik, do którego przygotowaliśmy się dzień wcześniej. Zespół zrealizował założenia taktyczne, z czego jestem bardzo zadowolona. Osiągnęliśmy wysoki rezultat i nasza przewaga od pierwszych minut była bardzo widoczna. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani to turnieju. Ciężar gry rozłożył się na cały zespół, myśląc o kolejnych ciężkich meczach, które przed nami. To co się wydarzyło jest już historią i przechodzimy już do kolejnego etapu turnieju. Następnym przeciwnikiem jest zespół Szwajcarii i teraz przygotowujemy się tylko do tego meczu. Cieszy fakt, iż wszystkie zawodniczki są w pełnej dyspozycji sportowej. – powiedziała trener Agnieszka Truszyńska.

Zadowolony z postawy bramkarek był ich opiekun, Paweł Rydz. – Trójka bramkarek wykazała się dużą dojrzałością w drugim meczu i dostosowała swój poziom gry do całego zespołu. Czekamy na Szwajcarię – podsumował.