29 lipca 2017

Scandinavian Cup: Duńczycy za mocni

W drugim dniu turnieju juniorów Scandinavian Cup, rozgrywanym w norweskim Langhus pod Oslo, Polska uległa Danii 25:34 (15:15). W drugim sobotnim meczu Norwegia wygrała ze Szwecją 31:28 (14:13).

Tomaszewski_kadra_4f

Pierwszy kwadrans spotkania przebiegał pod kontrolą Biało-czerwonych. Zespół Dariusza Tomaszewskiego, po kontrze, Patryka Mauera, prowadził w 9 min. już 8:4. W tym momencie trener rywali poprosił o przerwę na żądanie. Przekazane uwagi pomogły Duńczykom, którzy rzucili siedem bramek z rzędu. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana.

Po zmianie stron naszym juniorom ponownie przydarzył się przestój. Rywale uzyskali osiem goli, nie tracąc żadnego (23:15). Wypracowaną przewagę Skandynawowie zachowali do końcowej syreny.