28 lipca 2017

Urugwaj za mocny dla Polaków. Z Egiptem na zakończenie

Reprezentanci Polski przegrali z Urugwajem 0:2 i pozostała im walka o 7. lokatę w The World Games 2017. Starcie z ekipą z Ameryki Południowej miało wyrównany przebieg, choć to Biało-czerwoni przez cały czas musieli gonić wynik. O porażce zdecydowały błędy naszego zespołu w kluczowych momentach obu setów.

W spotkanie lepiej weszli Urusi, którzy szybko objęli prowadzenie 6:2, ale straty szybko odrobił Bartosz Wojdak po trafieniach z prawego skrzydła (6:6). Kolejne ciosy należały jednak do rywali – niezwykle szybka i dynamiczna gra Urugwajczyków mogła się podobać, a co gorsza przyniosła im prowadzenie 16:12, a ostatecznie zwycięstwo w pierwszej partii 19:16.

World Games 2017 Beach Handball

Drugi set to walka o każdy centymetr placu gry, dość powiedzieć, że po upływie pięciu minut było tylko 5:4 dla Polski. Niestety kilka chwil później nasz zespół przegrywał 10:11, a straty mogłyby być wyższe gdyby nie skuteczne ataki Macieja Włudarczaka.

Końcówka była pełna nerwów i często niepotrzebnych zagrań pod obydwoma bramkami. Emocje szybciej opanowali gracze Urugwaju, którzy ostatecznie triumfowali 16:14 i 2:0 w całym meczu.

Zawodnikom Krzysztofa Kisiela pozostaje więc walka o 7. miejsce w imprezie. Ich ostatnim rywalem będą w sobotę Egipcjanie (g. 9:50), których nasi kadrowicze pokonali w fazie grupowej 2:0.

The World Games Wrocław 2017 / o miejsca 5-8:

POLSKA – URUGWAJ 0:2 (16:19, 14:16)

***

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele i plan gier dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.