28 lipca 2017

Polki poza strefą medalową. Zawiodła skuteczność

Reprezentantki Polski przegrały z Hiszpankami 0:2 i zagrają o miejsca 5-8 The World Games Wrocław 2017. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie, w drugiej partii mistrzynie świata wypunktowały Biało-czerwone. Zawiodła przede wszystkim skuteczność.

Nie trzeba zaglądać do statystyk żeby postawić tę diagnozę – szczególnie w drugiej odsłonie Polki raz po raz trafiały w słupki, poprzeczkę lub zatrzymywała je hiszpańska bramkarka.

Jednak początek spotkania zupełnie nie wskazywał na taki obrót spraw. Podopieczne Marka Karpińskiego przystąpiły do meczu skoncentrowane i nie ustępowały rywalkom ani o krok. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale w decydujących momentach to zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zachowały więcej zimnej krwi i wypunktowały nasze zawodniczki, ostatecznie zwyciężając 16:12.

World Games 2017 Beach Handball

Drugi set to absolutna dominacja Hiszpanek, przyjezdne w ekspresowym tempie objęły prowadzenie 13:4. Nie pomogła przerwa w grze, o którą poprosił polski szkoleniowiec. Niestety Biało-czerwone myliły się ze środka i ze skrzydeł.

W końcówce nasz zespół zmniejszył nieco straty (10:16), ale trafienia Ewy Nowickiej i Alicji Ślęzak miały już tylko charakter pocieszenia, Hiszpanki zaatakowały za jeden punkt i mogły cieszyć się z awansu do strefy medalowej.

Polki były mocno zawiedzione i nie kryły łez rozgoryczenia, wicemistrzynie Europy bardzo chciały stanąć na podium The World Games przed własną publicznością. Biało-czerwonym pozostaje walka o miejsca 5-8, a ich pierwszym rywalem będzie najprawdopodobniej Tunezja, która w ćwierćfinale mierzy się z faworyzowaną Brazylią.

The World Games Wrocław 2017 / ćwierćfinał:

POLSKA – HISZPANIA 0:2 (12:16, 10:17)

***

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele i plan gier dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.