27 lipca 2017

Polacy rozgromili Egipt. Wojna nerwów dla Australijek

Pewne zwycięstwo Biało-czerwonych nad Egipcjanami i porażka kobiecej kadry z Australijkami po shoot-outach to bilans reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej na zakończenie fazy grupowej The World Games Wrocław 2017.

Jako pierwsze na kort nr jeden usytuowany na Polach Marsowych, tuz przy wrocławskim Stadionie Olimpijskim, wyszły zawodniczki Mark Karpińskiego.

W pierwszym secie wicemistrzynie Europy kontrolowały wynik, choć ekipa z Antypodów nie odpuszczała i dopiero w decydujących minutach Polki przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana w tej partii 13:10 sprawiła, że do drugiej odsłony Polki przystąpiły z dużym spokojem.

World Games 2017 Beach Handball

Niestety od początku tej partii nasze panie miały spore problemy ze skutecznością i tylko dzięki trzem znakomitym interwencjom bramkarki Natalii Krupy nie traciły jeszcze zbyt dużego dystansu do rywalek.

Australijki znalazły jednak w końcu sposób na polską golkiperkę i zaczęły systematycznie powiększać swoją przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 15:6. O losach meczu decydowała więc seria shoot-out.

W tej zdecydowanie dokładniejsze były przyjezdne, a dla Polski trafiła jedynie Paulina Sowa. Porażka 2:5 i w całym meczu 1:2 zepchnęła nasz zespół na trzecie miejsce w grupie B.

Starcie Polaków z Egipcjanami można podsumować jednym zdaniem – absolutna dominacja Biało-czerwonych. Nasi zawodnicy w obu setach rozgromili „Faraonów”, rezultaty 26:11 i 24:7 mówią same za siebie.

Z dwoma punktami na swoim koncie podopieczni Krzysztofa Kisiela finiszowali na trzecim miejscu w grupie A.

*

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.