26 lipca 2017

The World Games: Nieudane popołudnie polskich drużyn

Popołudniowa sesja spotkań piłki ręcznej plażowej w ramach the World Games we Wrocławiu nie była udana dla obu polskich reprezentacji. W pojedynku wicemistrzyń Europy z wicemistrzyniami świata Biało-czerwone uległy Brazylijkom. Biało-czerwoni przegrali z Chorwatami 0:2.

Fot: Norbert Barczyk / PressFocus

Oba mecze miały podobny przebieg – absolutna dominacja rywali w pierwszym secie i zdecydowanie bardziej wyrównana druga partia. Zresztą punktacja oddaje ten stan rzeczy doskonale.

Podopieczne Marka Karpińskiego przegrały w setach 11:24 i 12:18, z kolei zawodnicy Krzysztofa Kisiela 12:28 i 16:22.

Nie należy jednak rozpamiętywać tych przegranych, koncentrujemy się na czwartkowych grach – zgodnie podkreślają obaj trenerzy.

World Games 2017 Beach Handball

System meczowy The World Games jest bowiem dosyć specyficzny. Z obu czterozespołowych grup do ćwierćfinałów awansują wszystkie drużyny – ekipy, które wygrają grupowe zmagania zmierzą się z najsłabszymi drużynami z przeciwnej grupy, analogicznie w walce o półfinał spotkają się zespoły z miejsc dwa i trzy.

W czwartek, na zakończenie rywalizacji w pierwszej fazie turnieju, Polki zagrają z Australijkami (g. 11:40), rywalami Polaków będą zaś Egipcjanie (g.12:30).

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.