20 lipca 2017

Agnieszka Truszyńska: Chcemy awansować

Reprezentacja Polski juniorek rozegrała w miejscowości Michalovce dwa kontrolne mecze z rówieśniczkami ze Słowacji. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej przegrały 27:35 i 26:28. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw Europy. Słowaczki będą gospodarzem turnieju dywizji A, a Biało-czerwone wystąpią w dywizji B w Macedonii (31.07-06.08.2017).

juniorki_grupowe

– Chcemy awansować do grona najlepszych zespołów, ale mamy świadomość jak długa droga jest przed nami. Nie zamierzam wywierać presji na dziewczynach. Zależy mi, aby w każdym meczu zagrały najlepiej jak potrafią – powiedziała trener Agnieszka Truszyńska.

Przystępując do spotkań ze Słowacja młode Polki były po dwóch trudnych zgrupowaniach, w Pruszkowie i w Szczyrku. Widać było, że brakuje im jeszcze świeżości. Trener Truszyńska przewiduje, że szczyt formy przyjdzie za dwa tygodnie – podczas ME dywizji B. W pierwszym meczu ze Słowaczkami szwankowała obrona. Po analizie ten element już znacznie lepiej funkcjonował, choć rywalki i tym razem też wygrały.

Biało-czerwone w Macedonii czeka niełatwe zadanie. Dziesięć zespołów podzielono na dwie grupy. Nasze juniorki w swojej puli kolejno zmierzą się z Grecją, Wyspami Owczymi, Szwajcarią i Macedonią. Zwycięzca tej grupy o awans do dywizji A ME zagra z triumfatorem grupy, do której przyporządkowano Słowenię, Bułgarię, Islandię, Izrael i Kosowo. Podobny turniej zostanie rozegrany na Litwie.

Do Skopje opiekun polskiego zespołu planuje zabrać szesnaście zawodniczek, w tym trzy bramkarki. W tym składzie Polki grały przeciw Słowacji.

Wyniki
Słowacja – Polska 35:27 (17:16)
Polska: Wdowiak, Zima, Chodakowska –Olek 2, Zegarlicka, Cygan 1, Stanisławczyk 3, Wójcik 1, Sobecka 6, Więckowska 5, Zagrajek, Szczepanik 4, Borowska, Weber 3, Pietras, Kowalik 2.

Słowacja – Polska 28:26 (15:12)
Polska: Wdowiak, Zima, Chodakowska –Olek 2, Zegarlicka, Cygan 3, Stanisławczyk, Wójcik, Sobecka 6, Więckowska 2, Zagrajek 4, Szczepanik 2, Borowska, Weber 4, Pietras 1, Kowalik 2.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest