29 maja 2017

Sukces Petry we Włoszech! Płocczanie na 2. miejscu w finałach EBT

Ogromny sukces BHT Auto Forum Petra Płock! Mistrzowie Polski zajęli drugie miejsce w niezwykle prestiżowym turnieju finałowym EBT- European Beach Tour, który w dniach 26-28 maja odbywał się we włoskim mieście Gaeta.

W finale Płocczanie ulegli 0:2 obrońcom tytułu – chorwackiemu Detono Zagrzeb.

Wśród kobiet KS Red Hot Czili Buk finiszował na 8. pozycji. W starciu o 7. lokatę Polki uległy 1:2 WBHC Kontesa Nera z Chorwacji. Złote medale dla Hiszpanek z Club Balonmano Playa Algeciras po finałowym zwycięstwie 2:1 nad węgierskim Multichem Szentendrei.

Poziom obu turniejów był niezwykle wyrównany. Tym cenniejsze jest osiągnięcie Petry – to  najlepszy w historii wynik osiągnięty przez polski zespół w finałach EBT!

Mamy niedosyt po finałowym spotkaniu, bo o porażce zdecydowały praktycznie ostatnie akcję. Kto wie jakby potoczył się drugi set, gdyby na boisku mógł pozostać nasz najlepszy strzelec Miłosz Rupp, który podczas spotkania odniósł kontuzję oraz gdyby sędziowie inaczej zinterpretowali ostatni rzut Jarosława Suskiego (odgwizdano kroki) – komentował zaraz po finałowym spotkaniu bramkarz Adrian Fiodor.

Jesteśmy zadowoleni z tego co udało nam się osiągnąć we Włoszech. Srebrny medal pokazuje, że naszym miejscem jest ścisła europejska czołówka. Co roku dostajemy szansę rozwijać się podczas międzynarodowych turniejów i to na pewno procentuje. W pierwszych finałach EBT zajęliśmy 8 miejsce, rok temu poprawiliśmy swój wynik i byliśmy piątą drużyna, teraz drugie miejsce potwierdza, że jesteśmy coraz mocniejsi – podsumowuje poczynania BHT Auto Forum Petry prezes klubu Artur Niesłuchowski.