3 maja 2017

W meczu rezerw Polacy lepsi od Węgrów

Zwycięstwem 27:21 (10:9) podopiecznych Patryka Rombla zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w Budapeszcie meczów drugich męskich reprezentacji Polski i Węgier. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w czwartek.

2017.05.01 Plock Pilka reczna mezczyzn Trening Polskiej Kadry B N/z Kadra B i trenerzy: Patryk Rombel, Slawomir Szmal Foto Martyna Szydlowska / PressFocus 2017.05.01 Plock Men handball Training of Poland's Team B Team B with coaches Patryk Rombel, Slawomir Szmal Credit: Martyna Szydlowska / PressFocus
Kadra B do potyczek z Węgrami przygotowywała się na Węgrzech

Polski szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia z wygranego meczu, który był dla niego debiutem w tej roli. – Przed wyjazdem na Węgry przeprowadziliśmy tylko trzy treningi. Drużyna wypełniła wszystkie założenia taktyczne w obronie i w ataku. Nie wszystko jeszcze funkcjonowało w 100 procentach, ale rozegraliśmy naprawdę dobre zawody – podsumował trener Rombel.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Po przerwie nasz zespół szybko rzucił dwie bramki. Ta przewaga długo się utrzymywała. Ostatni kwadrans przebiegał pod kontrolą Biało-czerwonych. Każdy z 17 kadrowiczów Rombla otrzymał podobny wymiar czasowy do zaprezentowania swoich umiejętności na boisku.