2 kwietnia 2017

Znakomita 1. połowa nie wystarczyła. Vive za burtą w LM

Znakomita końcówka pierwszej połowy – kiedy zawodnicy Vive Tauron Kielce rzucili sześć bramek z rzędu – i prowadzenie do przerwy 15:11 nie wystarczyły mistrzom Polski aby awansować do ćwierćfinału EHF Velux Champions League.

Jeszcze w 43. minucie podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 20:16 i kibice w hali Legionów mieli solidne podstawy, aby wierzyć w odrobienie strat z pierwszego meczu w Montpellier (który VTK przegrało różnica pięciu bramek – było 28:33) i promocję do kolejnej rundy rozgrywek.

Niestety w decydujących minutach Kielczanie się pogubili, notując kilka prostych strat, co bezlitośnie wykorzystali Francuzi, szybko wychodząc na prowadzenie , którego nie oddali już do końca.

Vive Tauron Kielce przegrało z Montpellier HB 26:28 i zakończyło swój udział w tej edycji Ligi Mistrzów. Rywalem francuskiej ekipy w ćwierćfinale będą mistrzowie Węgier – gracze Telekomu Veszprem.