19 marca 2017

Juniorki grały ambitnie do końca

W ostatnim występie w towarzyskim turnieju juniorek o Puchar Karpat Polska, po bardzo wyrównanym meczu, decydującym o 3 miejscu, przegrała z Rosją 25:26 (10:10). Zawody, które odbywały się w rumuńskim mieście Ramnicu Valcea, wygrała Norwegia. Skandynawki w ostatnim spotkaniu zwyciężyły zespół gospodarzy 24:20 (12:11).

DSCF7389

Mecz o 3. miejsce w turnieju od początku był bardzo wyrównany. W bramce udanie rozpoczęła Barbara Zima, która dwa razy zatrzymała prawoskrzydłową Ustimczuk. Co prawda karę dwuminutową otrzymała Weronika Weber, ale z rzutu karnego nie dała się pokonać Paulina Stapurewicz. Mnożyły się błędy w ataku po obu stronach, ale gdy w 8 minucie kontrę skończyła Emilia Kowalik prowadziliśmy 3:1 i trener Rosjanek poprosił o czas. Na trzybramkowe prowadzenie wyszliśmy w 18 minucie po rzucie Aleksandry Olek. W kolejnej akcji bardzo dobrze obroniła Zima i w kontrze Polki podwyższyły prowadzenie na 7:3. Po chwili Stapurewicz ponownie nie dała się zaskoczyć z siódmego metra. W 21 minucie Biało-czerwone grały w podwójnym osłabieniu. Ułatwiło to rywalkom zniwelowanie strat do dwóch trafień (8:6). W 26 minucie Rosjanki doprowadziły do remisu – po rzucie karnym Gerasimowej. 15 sekund przed końcem połowy przeciwniczki otrzymały karę 2 minut, ale z karnego wysoko ponad bramką rzuciła Katarzyna Cygan. W kontrze Rosjanki nie pomyliły się i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 10:10.

Pierwsze trafienie po zmianie stron zaliczyły przeciwniczki. Dobra zmianę dała Nikola Szczepanik, która najpierw rzuciła bramkę, a następnie wywalczyła karnego, którego wykorzystała Cygan. Gra się wyrównała i co chwilę notowaliśmy remis. Bramki w tym okresie padały głównie z rzutów karnych. Aktywna w naszych szeregach była głównie prawa strona tj. Szczepanik i Lucyna Sobecka. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadziła nas Julia Pietras – 15 minut przed końcem meczu. Nieskuteczną grę w ataku wykorzystały Rosjanki, które ponownie doprowadziły do remisu (51 minuta). Dwie minuty przed końcem Biało-czerwone nie rzuciły czwartego już tego dnia rzutu karnego, a Rosjanki z mozołem wypracowały dwubramkowe prowadzenie. Rozmiary porażki zniwelowała rzutem z dystansu Cygan. Trzecie porażka (25:26) w turnieju Polek stała się faktem. Było to spotkanie pełne walki o każdą piłkę, ale niestety najsłabszym ogniwem widowiska była bardzo słaba postawa sędziów.