18 marca 2017

Pewny triumf Biało-czerwonych

W drugim dniu turnieju w Gdańsku reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 26:17 (11:8). Zwycięstwo Biało-czerwonych nie było zagrożone nawet przez chwilę, podopieczne Leszka Krowickiego krok po kroku wypunktowały rywalki. W niedzielę, na zakończenie rywalizacji, Polska zagra ze Słowacją.

Fot: Piotr Matusewicz / PressFocus

W porównaniu z piątkowym starciem z Białorusią trener Krowicki zdecydował się na kilka zmian w składzie. Decyzję niejako wymusiła kontuzja Moniki Kobylińskiej, która skręciła staw skokowy. Oprócz leworęcznej rozgrywającej na trybunach usiadły także Weronika Kordowiecka i Joanna Drabik.

Szansę gry dostały za to Weronika Gawlik, Aleksandra Rosiak i Hanna Sądej.

Polska - Ukraina

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Polek, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że przewaga ta może tylko rosnąć, a pierwszy kwadrans potwierdził te przypuszczenia.

Dopiero zryw Ukrainek w drugich piętnastu minutach przyniósł im względną nadzieję na korzystny rezultat, do przerwy Polska prowadziła jednak 11:8.

Początek drugiej odsłony kibice zapamiętają głównie ze znakomitych ataków Kingi Grzyb, polska skrzydłowa bezlitośnie ogrywała Natalię Wołownyk i nie miała problemów z umieszczeniem piłki w bramce strzeżonej przez Yudit Baloh.

Solidna gra w obronie i kolejne kontrataki w zasadzie rozstrzygnęły losy pojedynku na korzyść Biało-czerwonych, które w 37 minucie wygrywały już 18:11. Na słowa uznania zasłużyła też Kinga Achruk – ciężka praca na środku obrony i skuteczność pod bramką rywalek to solidny stempel kapitan reprezentacji Polski na końcowym wyniku meczu.

Dystans dzielący obie ekipy wzrósł nawet do dziewięciu bramek i stało się jasne, że żadna niespodzianka tego wieczoru się już nie zdarzy. Biało-czerwone pewnie pokonały Ukrainę 26:17.