17 stycznia 2017

Wygrana za pięć punktów

W drugim dniu turnieju 14 Men’s Mediterranean Handball Champioship, który odbywa się w Paryżu, reprezentacja Polski juniorów młodszych miała zaplanowane dwa mecze. W pierwszym spotkaniu Biało-czerwoni pokonali Katar 26:14. Drugim rywalem, w serii popołudniowej, była Francja. Gospodarze okazali się mało gościnni i ostatecznie wygrali 25:18.
16145047_1418912668118893_1889733721_o

Wygranie wszystkich kwart z Katarem, a w konsekwencji całego meczu, przyczyniło się do tego, że zespół Piotra Obrusiewicza zainkasował pięć punktów (za każdą kwartę po punkcie plus dwa za wygraną).

16130008_1418912901452203_721828521_o

– Spodziewaliśmy się, że Katar zagra wyższą strefą. Na niewiele to się rywalowi zdało. Każdy z naszych zawodników zagrał w meczu – powiedział trener naszego zespołu, Piotr Obrusiewicz.

16129739_1418913598118800_1259932777_o

Szkoleniowiec dodał, że w drugim wtorkowym meczu, z Francją, zespół podjął rękawicę. – Moi zawodnicy zostawili serce na boisku, ale podobnie jak z Hiszpanią o wygranej rywali przesadziło lepsze wyszkolenie techniczne, szybkość i wytrzymałość. Skrzydłowi z Francji naprawdę mogli się podobać – zakończył.