16 stycznia 2017

Juniorzy młodsi po walce przegrali z Hiszpanią

W Paryżu rozpoczął się 14. Men’s Mediterranean Handball Champioship z udziałem zespołów złożonych z zawodników urodzonych w roku 2000 i młodszych. W pierwszym występie Polska przegrała z Hiszpanią 15:21 (1:4, 6:15, 8:2). Mondialito

W grupie A Biało-czerwoni kolejno zmierzą się jeszcze z Katarem i Francją (oba mecze 17 bm.), Turcją (18 bm.) i Algierią (19 bm.). Mecze rozgrywane są systemem trzy kwarty po 15 minut każda. Zgodnie z regulaminem turnieju każda z kwart jest specjalnie punktowana: za jej wygranie – 1 pkt., remis – 0,5, pkt., porażka 0 pkt.  Dodatkowo za zwycięstwo w meczu przyznawane są 2 pkt. W sumie maksymalnie za rozegrane spotkanie można zdobyć 5 pkt.

Obrusiewicz_Francja

– Niestety od zespołów z zachodu Europy odstajemy pod względem wyszkolenia technicznego. Szczególnie było to widać w sytuacjach jeden na jeden. Są też plusy. Obiecująco zaprezentował się Paweł Kowalski, dla którego jest to dopiero drugi turniej w reprezentacyjnej karierze – powiedział trener Piotr Obrusiewicz.