30 grudnia 2016

O Puchar Miasta Pragi: Biało-czerwoni wygrali turniej

Młodzieżowa reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw wygrała turniej o Puchar Miasta Pragi. Drużyna prowadzona przez Rafała Kuptela ostatniego dnia imprezy pokonała  Słowację  26:25 (13:12). Za kilka dni Biało-czerwoni powalczą w Macedonii o awans do mistrzostw świata.

Praha_turniej

Rywalizację ze Słowacją śmiało można określić meczem walki. Żadnej z drużyn przez 60 minut nie udało się wypracować większej przewagi. W końcowych minutach rywale prowadzili 1-2 bramkami. Nasz zespół zdołał wyrównać, a grając w osłabieniu, na 15 sek przed ostatnia syreną, zwycięską bramkę – nad blokiem – rzucił Szymon Sićko. Było to konsekwencją doskonale rozegranego rzutu wolnego. Najlepszym graczem polskiego zespołu wybrano Michała Skwierawskiego.

Nasi kadrowicze ponownie zbiorą się już 1 stycznia w Warszawie. Następnego dnia odlecą do Macedonii, gdzie powalczą o awans do mistrzostw świata. Ich rywalami – o jedno premiowane miejsce – będzie zespół gospodarzy oraz Portugalia i Turcja. Do zespołu dołączy Arkadiusz Moryto, który ostatnio trenował z seniorami Tałanta Dujszebajewa. Kwalifikacje w Skopje zaplanowano na 4-6 stycznia.