29 grudnia 2016

Handbalweek z Polkami

W holenderskiej miejscowości Raalte rozpoczął się turniej Handbalweek z udziałem kobiecych reprezentacji Polski – juniorek i juniorek młodszych. W pierwszym dniu nasze drużyny zmierzyły się z rówieśniczkami z Holandii. W obu przypadkach triumfowały zespoły gospodarzy.
Oranje_1

Początek meczu drużyn U17 w  wykonaniu Polek był bardzo udany. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej wypracowały przewagę 5:1. Później nasze zawodniczki oddały dużo niecelnych rzutów. Dzięki temu rywalki doprowadziły do wyrównania, a następnie wyszły na prowadzenie. Stopniowo inicjatywę zaczął przejmować zespół „Oranje”, mimo to do 14 minuty utrzymywał się remis. Koniec pierwszej połowy i początek drugiej, to już widoczna przewaga przeciwniczek. Chwilowo Biało-czerwonym udało się odrobić dwa trafienia. Trzeba zaznaczyć, że nasze zawodniczki ambitnie walczyły do końca.

Oranje_2

Holandia U17 – Polska U17 36:24 (20:10)
Polska: Zima, Stachiewicz, Wdowiak – Olek 1, Stanisławczyk 1, Wójcik 8, Sobecka 4, Dworniczuk, Zagrajek 4, Jobda, Murawiecka, Żmijewska, Kupc 2, Borowska, Weber 3, Pietras 1. Kary: 14 min.

* * *

OranjeU19

Podobnie jak młodsze koleżanki drużyna prowadzona przez Tomasza Konitza rozpoczęła z animuszem, prowadząc 1-2 bramkami. Parę prostych błędów Polek, a także przychylne sędziowie bardzo młodej pary arbitrów wobec drużyny gospodarza turnieju, miały istotny wpływ na końcowy wynik.

Warty podkreślenia jest fakt, iż większość zawodniczek reprezentacji Holandii trenuje w akademii piłki ręcznej, gdzie na jedno miejsce aspiruje ok. 35  osób.