4 grudnia 2016

LM: Vive wróciło na fotel lidera

W meczu na szczycie grupy B Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce pokonało HC Vardar 27:24 (15:12). Mistrzowie Polski powrócili na fotel lidera tej puli. W drużynie Vive zagrał rekonwalescent Michał Jurecki.

2016.12.04 KIELCE PILKA RECZNA HANDBALL LIGA MISTRZOW SEZON 2015/2016 VIVE TAURON KIELCE - MKD HC VARDAR N/Z KARACIC IGOR FOTO DANIEL KORDOS / PRESSFOCUS

Organizatorzy zaserwowali efektowne otwarcie meczu. Przy wygaszonym świetle zawodnikom towarzyszyły lasery, dymy oraz dynamiczna muzyka. Od początku rywalizacji na boisku kibice obserwowali twardą, agresywną, niezwykle męską grę obu drużyn.

Mariusz Jurkiewicz jako pierwszy otworzył konto bramkowe. Urosa Zormana czekało trudne zadanie, gdyż inny środkowy rozgrywający kielczan, Dean Bombać ma kłopoty ze zdrowiem. Po raz pierwszy od czasu kontuzji odniesionej na igrzyskach w Rio zagrał za to Michał Jurecki. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 4:1, ale rywale po wyrównaniu strat długo odpowiadali bramką za bramkę. Szczególnie trudny do upilnowania był Alex, syn trenera Vive, Tałanta Dujszebajewa.

Doskonałe tempo gry, walka o każdy centymetr boiska w pierwszej połowie, wszystko to zapowiadało dalsze emocje po przerwie.

Kibice się nie zawiedli. Po przerwie dobrą zmianę dał rezerwowy bramkarz Vardaru, Strahinja Milić. Gospodarze nie zrażali się chwilowymi niepowodzeniami, w tym niewykorzystanymi rzutami karnymi. Robili swoje, choć rywale cały czas potwierdzali, że zasłużenie należą do ścisłej czołówki europejskiej. Goście z Macedonii, zdobywając cztery gole z rzędu, ponownie wyrównali stan rywalizacji (22:22). Strzelecką niemoc gospodarzy przerwał Tobias Reichmann.

Sędziowie często decydowali się na orzekanie 2-minutowych kar. Taki los spotkał m.in. Mateusza Jachlewskiego i gospodarze do końca spotkania musieli grać w osłabieniu. Nie miało to już zbyt dużego wpływu na kocowy wynik.

Ważne punkty zostały w Kielcach. Dzięki temu mistrzowie Polski ponownie prowadzą w tabeli grupy B. Wznowienie rozgrywek nastąpi po styczniowych mistrzostwach świata, których gospodarzem będzie Francja