26 listopada 2016

LM: Porażka Orlen Wisły w Szafuzie

Wicemistrzowie Polski w ciągu tygodnia po raz drugi zmierzyli się w Lidze Mistrzów z drużyną Kadetten Schaffhausen. W Płocku Orlen Wisła wygrała 33:26, w sobotę w Szwajcarii lepsi 27:25 okazali się gospodarze. To pierwsze zwycięstwo Kadetów w tej edycji Champions League.

2016.11.17 Plock, Orlen Arena, Pilka Reczna, Liga Mistrzow sezon 2016/2017, mecz Orlen Wisla Plock - Kadetten Schaffhausen N/Z Andrija Pendic Adam Wisniewski Foto Piotr Augustyniak / PRESSFOCUS 2016.11.17 Plock, Orlen Arena, Men's handball, EHF Champion League Group Phase, season 2016/2017 Game Orlen Wisla Plock - Kadetten Schaffhausen Andrija Pendic Adam Wisniewski Credit Piotr Augustyniak / PRESSFOCUS

Przed meczem doszło do niecodziennej sytuacji. W hali pojawił się dym. Prawdopodobnie powstał po użyciu środków pirotechnicznych przez kibiców. Przez dłuższą chwilę włączał się alarm przeciwpożarowy.  W tej sytuacji delegat EHF poprosił, aby obie drużyny na pewien czas udały się do szatni. Początek spotkania opóźnił się o ponad 15 minut.

Sytuacja zdekoncentrowała zawodników, którzy na początku mieli duże problemy z trafieniem do siatki. Pierwszego gola  spotkania, w 8 min., rzucił Dmitry Żytnikow. Pecha miał rozgrywający gospodarzy – Michał Szyba, który bez kontaktu z rywalem poślizgnął się na wykładzinie boiska. Reprezentant Polski skręcił staw skokowy i nie zagrał już do końca meczu.

20161117 , Plock , Orlen Arena , Pilka reczna mezczyzn , EHF Liga Mistrzow sezon 2016/2017 , Mecz Orlen Wisla Plock - Kadetten Schaffhausen N/z Johan Koch Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 20161117 , Plock , Orlen Arena , 2016/2017 EHF Men's Champions League Group Phase Match Orlen Wisla Plock - Kadetten Schaffhausen Johan Koch Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Kilka udanych interwencji Rodrigo Corralesa pozwoliło wiślakom wyprowadzić kilka skutecznych kontr i objąć prowadzenie 11:7. Na przerwę goście schodzili z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron dalej wiele kłopotów zespołowi Piotra Przybeckiego sprawiał Gabor Csaszar. Węgier po dwóch trafieniach doprowadził do remisu 16:16 (37 min.). Kolejne minuty były bardzo wyrównane. W finałowej części gry  Kadeci wypracowali czterobramkowe prowadzenie, którego już nie oddali do finałowej syreny.

Przegrana skomplikowała sytuację płocczan w grupie. Ostatni tegoroczny mecz LM płocczanie rozegrają 3 grudnia na wyjeździe z THW Kiel.