26 listopada 2016

Druga wygrana Biało-czerwonych w Eldzie

W drugim dniu towarzyskiej rywalizacji w hiszpańskiej Eldzie reprezentantki Polski pokonały Argentynę 31:28 (18:11). W niedzielę Biało-czerwone zmierzą się z gospodyniami turnieju, stawką meczu będzie pierwsze miejsce w imprezie.

_AAA9030

Pierwsza połowa to popis Biało-czerwonych, które zdominowały rywalki i systematycznie powiększały przewagę – na pięć minut przed końcem tej partii Polki prowadziły już różnicą dziesięciu bramek.

_AAA9099

Podobnie jak po wczorajszym spotkaniu z Japonią pochwalić trzeba Weronikę Kordowiecką, która znakomicie spisywała się między słupkami polskiej bramki. Ponownie skuteczna była Kamila Szczecina.

_AAA9120

Grą zespołu umiejętnie dyrygowała Kinga Achruk, warto dodać rozgrywająca zastępuję Karolinę Kudłacz-Gloc w roli kapitan drużyny narodowej.

_AAA9214

W drugiej odsłonie w szeregi polskiego zespołu wdało się lekkie rozprężenie i rywalki zaczęły niwelować straty, ale zwycięstwo naszej drużyny ani przez chwilę nie było zagrożone.

_AAA9105

W niedzielę podopieczne Leszka Krowickiego zagrają z Hiszpankami o pierwsze miejsce w turnieju. (transmisja od godz. 12:30 w TVP Sport).