25 listopada 2016

Polki rozgromiły Japonki

W swym pierwszym występie w ramach turnieju towarzyskiego w hiszpańskiej Eldzie reprezentantki Polski rozgromiły Japonię 32:17 (16:12). Tylko pierwsze piętnaście minut meczu był wyrównane, w kolejnych trzech kwadransach Biało-czerwone systematycznie powiększały przewagę, nie dając rywalkom żadnych szans. W sobotę podopieczne Leszka Krowickiego zmierzą się z Argentyną.

_AAA7707

/Fot. RFEBM (5)

W składzie polskiej reprezentacji zabrakło dotychczasowych liderek. Karolina Kudłacz-Gloc nie pojechała do Elby ze względu na problemy zdrowotne, Patrycja Kulwińska spodziewa się dziecka. Iwona Niedźwiedź, Monika Stachowska czy Karolina Siódmiak, u trenera Leszka Krowickiego jeszcze nie zagrały. Do Hiszpanii Biało-czerwone pojechały w mocno odmłodzonym zestawieniu.

_AAA7788

Pierwszy kwadrans starcia z Japonią to seria niedokładnych zagrań z obu stron. Jeszcze w 23. minucie Polki przegrywały 7:9, ale solidna końcówka pierwszej połowy wystarczyła, by na przerwę zeszły prowadząc 16:12.

_AAA7805

Grę zespołu w pierwszych trzydziestu minutach prowadziła Kinga Achruk, ale liderką była Marta Gęga, która do Hiszpanii pojechała w miejsce Kudłacz-Gloc. Po przerwie rolę pierwszoplanowej postaci w zespole przejęła Weronika Kordowiecka, która zamurowała bramkę i przez 25 minut dała sobie rzucić raptem cztery gole.

_AAA7632

W drugiej połowie przewaga Biało-Czerwonych rosła z każdą kolejną akcją. W 51. minucie wynosiła już dziesięć trafień (26:16), a ostatecznie zatrzymała się na piętnastu (32:17).

W sobotę Polki zagrają z Argentynkami (godz. 18:15), a w niedzielę zmierzą się z gospodyniami turnieju (godz. 12:30).