6 listopada 2016

Petra w półfinale klubowych ME w plażówce. Byczki na 9. miejscu

Mistrz i zdobywca Pucharu Polski BHT Auto Forum Petra Płock w pięknym stylu wywalczyła awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. Zawodniczki BHT Byczki Kowalewo Pomorskie zakończyły rywalizację na 9. miejscu. Turniej odbywa się na Wyspach Kanaryjskich.

DLOPL

Płocczanie w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się z mistrzem Chorwacji Detono Zagrzeb. I wygrali 2:0 (20:15, 19:18), dzięki temu do dalszej rundy awansowali z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale spotkali się z czwartą drużyną drugiej grupy, duńskim HEI Skaering.

I tym razem płoccy piłkarze ręczni plażowi, którzy w ubiegłym roku wywalczyli na tej imprezie brązowe medale, nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pokonali Duńczyków 2:0 (23:18, 28:24).

Zespół z Płocka, który boryka się na turnieju mistrzów z problemami kadrowymi, wszedł do półfinału. W niedzielę w walce o finał zmierzy się z mocną ekipą z Rosji Ekaterinodar Krasnodar.

Nastroje przed półfinałem są bardzo bojowe. Nie ma co ukrywać. Ekaterinodar, to jeden z najtrudniejszych rywali w całym turnieju. Dwukrotny triumfator Klubowych Mistrzostw Europy na Wyspach Kanaryjskich. Na ten turniej zabrali ze sobą nowego, bardzo skutecznego skrzydłowego. Będzie to trudny mecz. Portugalczycy napsuli Rosjanom krwi w ćwierćfinale. My, chcemy nie tylko napsuć im krwi, ale z nimi wygrać. Są w naszym zasięgu – podkreśla Artur Niesłuchowski, prezes i zawodnik BHT Auto Forum Petra.

byczki

Tymczasem kobieca drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie uplasowała się na piątej pozycji w swojej grupie i w meczu o 9. miejsce pewnie 2:0 pokonała portugalskie E.F.E. Os Tigres.