10 września 2016

kw. Pucharu EHF: Vistal bez szans na Węgrzech

W 1. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu EHF Vistal Gdynia nie sprostał na wyjeździe Fehervar KC. Polki przegrały na Węgrzech aż 17:28 i ich szanse na awans są już tylko teoretyczne. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Gdyni w następną niedzielę, 18 września.

2016.04.17 Lubin Pilka reczna Kobiet PGNiG Final 4 Puchar Polski Final sezon 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - Vistal Gdynia N/Z Joanna Kozlowska Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.04.17 Lubin Handball Women PGNiG Final Four Polish Cup Final season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - Vistal Gdynia Joanna Kozlowska Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

Zawodniczki Pawła Tetelewskiego nie były faworytkami rywalizacji z dopiero szóstą drużyną poprzdniego sezonu ligi węgierskiej, ale też nie spodziewano się, że w Szekesfehervar Vistal zanotuje tak wysoką klęskę. Madziarki od początku meczu kontrolowały jednak przebieg rywalizacji i zasłużenie zwyciężyły różnicą ponad 10 trafień.

Vistal do przerwy rzucił zaledwie osiem bramek. Alba już na samym starcie przejęła inicjatywę i dość systematycznie powiększała prowadzenie. Po trzydziestu minutach gry było 15:8.

W drugiej połowie gospodynie kontrolowały przebieg rywalizacji. Vistal starał się gonić wynik, ale zawodniczkom brakowało skuteczności, zwłaszcza przy rzutach z drugiej linii. Dość powiedzieć, że rozgrywające rzuciły tylko siedem bramek.

Alba Fehérvár KC – Vistal Gdynia 28:17 (15:8)

Alba: Herr, Sipeki – Lavko, Gjeorgjievska 5, Mayer 4, Mayuko 4, Mendy 3, Pelczeder 2, Kazai 2, Majer 1, Hajduch 1, Bandelier 1 oraz Rozsas, Boldizsar, Hudra, Piecade.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 6, Kozłowska 3, Matieli 2, Dorsz 2, Borysławska 1, Szarawaga 1, Olszowa 1, Urbaniak 1 oraz Kobylińska, Stanulewicz, Macedo.