8 września 2016

Super Globe: Mistrzowie Polski sięgnęli po brąz

Vive Tauron Kielce trzecią klubową drużyną świata! W swym ostatnim występie w ramach Super Globe 2016 mistrzowie Polski pewnie pokonali katarskie Al.-Sadd 36:25 i tym samym zagwarantowali sobie miejsce na najniższym stopniu podium nieoficjalnych klubowych mistrzostw globu. W wielkim finale zawodnicy Fuechse Berlin pokonali Paris Saint-Germain 29:28 i obronili wywalczone przed rokiem trofeum.

lijo

Kielczanie nie mieli większych problemów z pokonaniem zawodników z Kataru. Spotkanie było wyrównane tylko przez kilkanaście pierwszych minut, później koncert zaczął rozgrywać Filip Ivić, a w ataku szaleli jego koledzy i błyskawicznie żółto-biało-niebiescy budowali swoją przewagę. Zawodnicy Al Sadd nie mieli żadnych argumentów, by powstrzymać mistrzów Polski, którzy wykorzystywali każdy, nawet najdrobniejszy błąd swoich przeciwników.

Po kwadransie gry na tablicy wyników widniało 8:8 i był to ostatni korzystny dla Katarczyków rezultat. Kielczanie zacieśnili obronę, co umożliwiło im wyprowadzanie kontrataków, a w tych byli już bezlitośni. Po trzydziestu minutach gry mistrzowie Polski prowadzili już ośmioma bramkami.

W drugiej części meczu podopieczni Tałanta Dujszebajewa już spokojnie kontrolowali przebieg i wynik spotkania z każdą minutą powiększając swoją przewagę. Ich prowadzenie szybko uzyskało dwucyfrową liczbę, a rywale wydawali się bezsilni.

W pewnym momencie w szeregi Vive Tauronu wkradło się małe rozprężenie – trzynaście oczek przewagi stopniało do ośmiu, ale nawet słabszy fragment w wykonaniu kielczan nie mógł sprawić, że rywale całkowicie odrobili straty. Ostatecznie żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 36:25 i zostali trzecią drużyną w historii polskiego sportu, która stanęła na podium klubowych mistrzostw świata. Wcześniej udało się to tylko siatkarzom z PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla.

Al Sadd – Vive Tauron Kielce 25:36 (12:20)

VTK: Ivić, Szmal – Walczak 1, Reichmann 3, Chrapkowski 3, Kus 2, Aginagalde 2, Bielecki 5, Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 1, Jurkiewicz 2, Paczkowski 3, Zorman 2, Djukić 7.

Źródło: sportowefakty.wp.pl