11 sierpnia 2016

Michał Jurecki: Obrona kluczem do zwycięstwa

Reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju olimpijskim, pokonała Egipt 33:25. Jedną z głównych postaci pierwszej połowy meczu był Michał Jurecki. – W końcu udało nam się skutecznie bronić, zaskoczyć przeciwników i wyprowadzić kontrataki, co było naszym problemem w poprzednich spotkaniach. Niestety rozgrywający musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji.

DSC_2509

Pod koniec pierwszej połowy Michał Jurecki doznał groźnie wyglądającej kontuzji i opuścił parkiet na wózku. – Jeśli chodzi o moją nogę chyba nie jest tak źle, jak to wyglądało. Sam myślałem, że mam połamaną kostkę, ale skończyło się tylko na skręceniu. Jak wielkim? O tym przekonamy się jutro. Mam nadzieję, że dojdę do siebie na mecz ze Szwecją i będę mógł zagrać. Wielki ból, ale przypadkowe zdarzenie, bo z Mateuszem walczyliśmy o piłkę. W przerwie robiliśmy wszystko, żebym wrócił na parkiet.

– W końcu udało nam się skutecznie bronić, zaskoczyć przeciwników i wyprowadzić kontrataki, co było naszym problemem w poprzednich spotkaniach. Wcześniej to przeciwnicy zdobywali łatwe bramki po naszych błędach. Na pewno obrona byłą jedną z pozytywnych rzeczy, która przyczyniła się do zwycięstwa – ocenił „Dzidziuś”.