9 lipca 2016

Juniorki zajęły 9. miejsce w OME

Reprezentacja Polski juniorek zajęła 9. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Goeteborgu. Podopieczne Tomasza Konitza w Szwecji w sumie rozegrały sześć spotkań z czego połowę wygrały i dwa zremisowały. Złoty medal wywalczyły gospodynie turnieju.

Biało-czerwone występy zaczęły od dwóch remisów 14:14 – ze Szwecją i Słowacją. Ich ostatnim rywalem w pierwszej fazie mistrzostw była Dania. Do przerwy wynik był nierozstrzygnięty 11:11. Po zmianie stron przewaga Skandynawek nie podlegała już dyskusji. Wygrały 26:17.

Trzecie miejsce w grupie A dało naszej reprezentacji prawo gry o miejsce 9:12. Wszystkie trzy mecze podopieczne trenera Konitza zakończyły zwycięsko.  Najpierw pokonały Szwajcarię 25:21, później przyszedł czas na Finlandię -26:18, a na koniec wygrały z Czechami 24:22.

Dużo emocji dostarczył finał. W nim, w obecności 4800 widzów, Szwedki, dopiero po rzutach karnych pokonały Dunki 34:33.