15 lipca 2016

Zła seria trwa

Kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej, rywalizująca o miejsca 7-12 na mistrzostwach świata w Budapeszcie, przegrała z Argentyną 1:2, co przekreśliło szanse Biało-czerwonych na znalezienie się w najlepszej ósemce turnieju.ZUZA

Oba sety były dość wyrównane. W pierwszym delikatnie przeważały Argentynki, prowadzące do dziewiątej minuty zawodów. Polki natomiast praktycznie wszystkie swoje akcje starały się finalizować ze skrzydeł. Dość powiedzieć, że przed 20 minut rywalizacji dla Biało-czerwonych punktowały jedynie Marta Łyszczyk i Ewa Nowicka, u rywalek tymczasem snajperek było dwa razy więcej.

Końcówka seta otwarcia przyniosła wiele  emocji. Świetnie broniąca Zuzanna Rychlewska, przy stanie 14:14 odbiła rzut rywalek, a wspomniana już Nowicka bezpiecznym rzutem za jeden punkt wyprowadziła Polki na prowadzenie. Argentynki miały jeszcze sześć sekund na akcję, ale niespodziewanie zgubiły piłkę.

SOWA

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęły Polki. W czwartej minucie trafienie dynamicznej Łyszczyk przyniosło korzystny stan 10:4, jednak trudno było oczekiwać, że nasze najlepsze snajperki skutecznie wykończą każdą piłkę zagraną na skrzydło.

W zespole rywalek pierwsze skrzypce grała Carolina Rossi, ale to Rocio Barros wyprowadziła Argentynki na +1 w ósmej minucie drugiego seta. W ostatnich akcjach więcej spokoju zachowały nasze przeciwniczki, które zasłużenie wygrały 20:16.

ewa

Po raz czwarty w tym turnieju Polki musiały rozstrzygać o losach meczu w fazie shoot-out. W niej ciekawsze rozwiązania zaproponowała Argentyna, desygnując od drugiej serii na bramkę zawodniczkę z pola. Celeste Meccia miała jedno zadanie – blokowanie rzutu Biało-czerwonych już na wysokości 9-10 metra. Polki musiały więc decydować się na wysokie loby z dalszej odległości i w pięciu seriach tylko raz znalazły drogę do siatki rywalek.

Argentyna – Polska 2:1 (14:15, 20:16, 4:2)

Argentyna: Uichaque – Rossi 12, Aguzzi 8, Meccia 8, Barros 4, Mamet 4, Eliges 2, Scordamaglia, Ibarra.

Polska: Rychlewska, Olejnik – Łyszczyk 16, Nowicka 15, Struzik 2, Tomczyk, Matysek, Sowa, łakomy, Masłowska.