8 maja 2016

Wyjazdowe wygrane MKS Selgros i Vistalu

Wielkich emocji dostarczyły weekendowe spotkania o medale mistrzostw Polski w PGNiG Superlidze Kobiet. Zarówno w finałowej rywalizacji Pogoni Baltica Szczecin z MKS Selgrosem Lublin, jak i w zmaganiach o brąz Startu Elbląg z Vistalem Gdynia jest remis 1:1. Oba starcia w Elblągu kończyły się dopiero po dogrywkach!

Spotkania w Szczecinie miały zgoła odmienny przebieg – w pierwszym, sobotnim meczu, MKS Selgros odwrócił losy starcia po niesamowitej pogoni w drugiej połowie. Do przerwy zawodniczki Sabiny Włodek przegrywały 9:13, by po zmianie stron odrobić straty i ostatecznie wygrać 25:22, w czym spora zasługa widocznej na zdjęciu Weroniki Gawlik.

Dzień później szczypiornistki Pogoni Baltica nie pozwoliły już rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. Po pierwszych trzydziestu minutach gospodynie prowadziły 14:9, a po przerwie rozbiły przyjezdne, w całym meczu triumfując aż 29:17. Kolejne dwa mecze odbędą się w Lublinie – 14 i 15 maja (oba o godz. 15:00).

Zdecydowanie bardziej zacięte były natomiast weekendowe mecze o brąz w Elblągu. W inaugurującym rywalizację spotkaniu Start pokonał po dogrywce Vistal 31:27, zaś w niedzielnym starciu górą były przyjezdne, które również po dogrywce wygrały 29:26. Następne mecze rozegrane zostaną już w Gdyni.