1 kwietnia 2016

Wygrana na urodziny trenera

Polska pokonała Szwajcarię 24:22 (12:14) w pierwszym z dwóch towarzyskich meczów, które zaplanowano w Kielcach. Obie reprezentacje przygotowują się do kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

DSCF1524

Sparing z Helwetami był ciekawym meczem. Początkowo przewagę uzyskali gospodarze (6:2, 9:5). Finałowe minuty pierwszej połowy należały do rywali, którzy zdobyli ostatnie cztery bramki w tej części gry.

DSCF1551

Po zmianie stron długo utrzymywało się prowadzenie Szwajcarów. Do remisu 19:19, w 48 min., doprowadził Bartłomiej Bis. Kolejne dwa trafienia meczu na swoje konto zapisali Biało-czerwoni, którzy wypracowanej zaliczki już nie roztrwonili. Dzięki temu podopieczni Rafała Kuptela sprawili swojemu trenerowi cenny urodzinowy prezent.

DSCF1519

Polska w eliminacjach MME, w dniach 8-10 kwietnia w Kielcach, podejmie Bułgarię, Włochy i Islandię. Dwa najlepsze zespoły z tej puli awansują do finałów.

POLSKA – SZWAJCARIA 24:22 (12:14)
Polska: Wiśniewski, Zembrzycki – Salacz, Netz 2, Bis 2. Mosiołek 2, Rolka, Majdziński 3, Sićko 6, Moryto 8, Pietruszko, Moryń 1, Śliwiński, Gasin, Skuciński.