20 marca 2016

kw. MMŚ: Słowacja pokonana. Biało-czerwone na 2. miejscu.

W trzecim dniu turnieju kwalifikacyjnego do młodzieżowych mistrzostw świata Polki wysoko pokonały Słowaczki 31:21 (19:9). Biało-czerwone były zdecydowanie lepszym zespołem i od pierwszych minut miały pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Podopieczne Moniki Marzec zakończyły rywalizację na drugiej pozycji. Z awansu do turnieju głównego MMŚ cieszą się Hiszpanki, które wygrały dziś z Turczynkami 29:19 i wyjeżdżają z Płocka z kompletem trzech zwycięstw.

0

Polki szybko wypracowały przewagę trzech bramek, którą systematycznie powiększały. Kluczem do sukcesu była bardzo solidna gra w defensywie, co owocowało okazjami do kontrataków. W tych niezwykle skuteczne były obie skrzydłowe, Adrianna Górna i Dagmara Nocuń.

Po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził już 10:3, a na przerwę do szatni schodził z dziesięcioma bramkami zaliczki (19:9).

Druga połowa to zawody niemal bez historii. Konsekwentna gra Biało-czerwonych kompletnie odebrała Słowaczkom chęci do gry. W trzecim kwadransie przyjezdnym tylko raz udało się pokonać naszą bramkarkę i przegrywały już 11:25.

Trener Monika Marzec rotowała składem, dając szansę gry nominalnym zmienniczkom. Ostatecznie Polki pewnie pokonały nasze południowe sąsiadki 31:21.

MVP całego turnieju wybrana została prawa rozgrywająca reprezentacji Polski Natalia Nosek.