18 marca 2016

Dobry mecz Polek. W decydujących momentach zawiodła skuteczność

W swym pierwszym meczu w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski przegrała w Astrachaniu z Rosją 25:27 (11:11). Starcie obu zespołów ponownie miało bardzo wyrównany przebieg, a jego losy decydowały się w ostatnich minutach. Biało-czerwone rozegrały bardzo dobre zawody i od początku postawiły faworyzowanym gospodyniom bardzo trudne warunki.

W dramatycznej końcówce Polki miały swoją szansę nawet na zwycięstwo, niestety w decydujących momentach zawiodła je skuteczność. W sobotę, o godzinie 14:00 polskiego czasu, podopieczne Kima Rasmussena zmierzą się ze Szwedkami.

DSCF1371

Organizatorzy zawodów przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa. Autokar z drużynami spod hotelu zawsze eskortuje radiowóz  a razem z ekipą jedzie dodatkowo policjant.

Pierwsze akcje obu drużyn nie przyniosły zdobyczy bramkowej. Wynik mogła otworzyć Marta Gęga, ale nie wykorzystała rzutu karnego. W odpowiedzi Anna Wiaczirewa przedarła się przez polską defensywę i pokonała Annę Wysokińską. Ta sama zawodniczka po chwili podwyższyła na 2:0.  Pierwsze trafienie dla naszych barw w 5 min. zaliczyła Katarzyna Kołodziejska.

DSC_6268_thumb

Od początku spotkania w hali „Zwiezdnyj” panował ogłuszający doping, wspomagany grupą bębniarzy. Polki doszły na jedną bramkę. Miały okazję na doprowadzenie do remisu, ale Agnieszka Kocela posłała piłkę w poprzeczkę.  Nasza skrzydłowa szybko naprawiła błąd i po kontrze było już 4:4. Dobrze funkcjonował polski blok a i Anna Wysokińska dzielnie broniła bramki. Biało-czerwone na krótkie prowadzenie wypromowała z 7 metrów Karolina Kudłacz-Gloc. Trzy bramki z rzędu Rosjanek wywołały aplauz na widowni.

DSC_6267_thumb

Kara Marty Gęgi skutkowała stratą tylko jednego gola. Za bramkarkę w tym okresie na boisko weszła Małgorzata Stasiak. Po chwili to Biało-czerwone grały w przewadze, ale nie miało to przełożenia na wynik. W dalszym ciągu utrzymywała się nieznaczna przewaga rywalek.

DSC_6253_thumb

Kolejny remis (9:9) to zasługa zespołowej gry Polek, a także kontry Gęgi. Trzecie trafienie dynamicznej Moniki Kobylińskiej dało chwilowe prowadzenie. Chwilowe, gdyż gospodynie turnieju szybko dwukrotnie znalazły sposób na Wysokińską. Gol z koła Patrycji Kulwińskiej, tuż przed syreną ogłaszającą koniec polowy, ponownie wyrównał stan rywalizacji.

DSCF1390

Polki drugą część gry rozpoczęły z wysokiego C. Karolina Zalewska z trudnej pozycji przechytrzyła Annę Sedojkinę. Dwa stracone gole nakazały trenerowi Kimowi Rasmussowi wzięcie czasu na żądanie. Kolejne minuty nie przynosiły rozstrzygnięć w postaci wypracowania większej przewagi przez jedną z drużyn. Zmiana nastąpiła około 40 minuty kiedy to Rosjanki objęły najwyższe prowadzenie w meczu (18:15). Zmęczoną Wysokińską zastąpiła Weronika Gawlik.

DSC_6265_thumb

Biało-czerwone zminimalizowały straty do jednego trafienia. W tym momencie do końca meczu pozostawało niespełna 10 minut. Zalewska ponownie trafiła i tablica wskazała remis 22:22. Kontrę skutecznie zakończyła Kobylińska i trener Jewgienij Trefiłow musiał prosić o czas. Udany rzut karny Moniki Stachowskiej jeszcze bardziej podgrzał atmosferę w hali. Nasza obrotowa po chwili musiała usiąść na ławce kar. W dramatycznej końcówce sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na 1:13 min przed końcem, był remis 25:25. Stachowska niepilnowana trafiła z koła w …bramkarkę. Wiaczerewa dała prowadzenie Rosji, a Jochymek w odpowiedzi posłała piłkę w poprzeczkę. Kolejny gol dla gospodyń dopełnił czary goryczy porażki, która nie musiała się wydarzyć.