16 grudnia 2015

POLKI W PÓŁFINALE MŚ! ROSJA POKONANA!

Reprezentantki Polski pokonały w Herning Rosję 21:20 i awansowały do półfinału MŚ! To był kolejny handballowy horror z udziałem Biało-czerwonych i po raz kolejny zwycięski dla naszego zespołu!

polska - rosja-6952

Po kilku wyrównanych, początkowych minutach kontrolę nad wydarzeniami przejęły Polki. W bramce znakomicie spisywała się Anna Wysokińska, która zaliczyła trzy udane interwencje i dała się pokonać tylko raz.

2015.12.16 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - ROSJA (POLAND - RUSSIA) N/Z {persons} FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Po drugiej stronie dwukrotnie zapunktowała Monika Kobylińska, a po golu dołożyły Karolina Kudłacz-Gloc i Patrycja Kulwińska – było 4:1. Trener Jewgienij Trefiłow poprosił o przerwę.

Po wznowieniu gra się wyrównała, a po dwudziestu minutach na tablicy wyników widniał remis po 6. Było to spowodowane nieskutecznością podopiecznych Kima Rasmussena w ataku, w defensywie Biało-czerwone spisywały się bowiem co najmniej dobrze, często zatrzymując akcje rywalek.

polska - rosja-6982

Polki broniły bardzo twardo, ale zgodnie z regułami i ponownie przynosiło to znakomite efekty. Na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony  prowadziły 9:7, a Rosjanki grały w podwójnym osłabieniu. Naszym zawodniczkom nie udało się jednak wykorzystać tej sytuacji i do przerwy było 11:9. Świetne zawody rozgrywała Kobylińska, która w tym momencie miała na swoim koncie cztery trafienia przy stuprocentowej skuteczności. Równie dobrze w bramce spisywała się Wysokińska, która obroniła osiem z szesnastu rzutów rywalek (50%).

16.12.15 Herning - lustrzane odbicie

Dwa błędy techniczne Polek na starcie drugiej części meczu sprawiły, że po chwili mieliśmy kolejny tego wieczoru remis (11:11). Rosjanki odpowiadały równie mocna defensywą, mogliśmy podziwiać prawdziwą boiskową bitwę.

Początkowo zwycięsko wychodziły z niej Biało-czerwone, ale od stanu 15:12 straciły pięć bramek z rzędu i zrobiło się 15:17. Do końcowego gwizdka pozostawał nieco ponad kwadrans, a nasz zespół miał ogromne problemy ze skutecznym wykończeniem akcji.

polska - rosja-7362

Tą niemoc przełamała ostatecznie Agnieszka Kocela, której dwie bramki z lewego skrzydła przyniosły rezultat 17:17. Kibice mogli szykować się na kolejny handballowy horror z Polkami w roli głównej, wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnich dziesięciu minutach.

polska - rosja-7243

W tych podopieczne Kima Rasmussena  aż dwukrotnie musiały radzić sobie w osłabieniu. Po prawdziwym festiwalu nieskutecznych rzutów z obu stron na prwadzenie 21:20 wyprowadziła nas Kobylińska, do końca pozostawało 30 sekund. Rosjanki nie dały rady pokonać Weroniki Gawlik i Polki mogły cieszyć się z awansu do półfinału MŚ!