14 grudnia 2015

POLKI ĆWIERĆFINALISTKAMI MŚ!

Polki pokonały Węgierki 24:23 i awansowały do ćwierćfinału MŚ! To był prawdziwy horror w wykonaniu Biało-czerwonych, ale lepszego zakończenia nie mogliśmy sobie wymarzyć!

2015.12.14 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - WEGRY (POLAND - HUNGARY) N/Z POLSKA PRZED MECZEM FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Otwarcie było bardzo efektowne w wykonaniu polskiego zespołu, wrzutkę z prawego skrzydła Karoliny Zalewskiej skutecznie wykończyła Karolina Kudłacz-Gloc. Kapitan zdobyła zresztą pierwsze trzy bramki dla Biało-czerwonych.

polska - wegry-5649

Ogromna w tym zasługa naszej defensywy, która od pierwszej minuty funkcjonowała jak w zegarku. Polki realizowały swoje przedmeczowe zapowiedzi, grały bardzo twardo w obronie i uważnie w ataku.

Ręce same składały się do oklasków po ich kolejnych skutecznych akcjach, nawet podczas gry w osłabieniu, po kwadransie prowadziły już 10:4, a trener rywalek Andres Nemeth zmuszony był już po raz drugi tego wieczoru poprosić o przerwę w grze.

polska - wegry-5773

Tym razem poskutkowało. Węgierki szybko odrobiły trzy bramki (11:8), a na ławkę kar powędrowała Monika Kobylińska. W 21. minucie do nieprzyjemnego zderzenia doszło pod polską bramką, Zsuzsanna Tomori i Kudłacz-Gloc długo nie podnosiły się z parkietu, ostatecznie Madziarka opuściła parkiet na noszach, a Karolina kontynuowała grę.

polska - wegry-5821

Nie zatrzymało to pogoni rywalek, które doprowadziły do remisu po 11. Nasze zawodniczki kompletnie stanęły, raz po raz gubiły piłkę lub trafiały w siatkę za węgierską bramką…

Niemoc przełamała w końcu Kudłacz-Gloc, lecz okres ponad dziesięciu minut bez bramki kosztował nas utratę prowadzenia, do przerwy przegrywaliśmy 13:14.

polska - wegry-7720

Od początku drugiej połowy na lewym rozegraniu zobaczyliśmy Małgorzatę Stasiak, która pauzowała w poprzednich trzech meczach z powodu kontuzji stawu skokowego. Przez pierwsze pięć minut nie zobaczyliśmy jednak żadnej bramki w wykonaniu obu ekip.

Niestety wpierw przebudziły się Węgierki i zrobiło się 13:16, bardzo dobrze grały bramkarki – Blanka Biro i Anna Wysokińska. Polki miały teraz ogromne problemy z przebiciem się przez zasieki obronne rywalek,, jedyną bramkę zdobyła … z koła Agnieszka Kocela, nominalna skrzydłowa.

polska - wegry-7950

W 40. minucie po golu Kobylińskiej było 15:17, a chwilę później dzięki skutecznym interwencjom Wysokińskiej i bramkom Kingi Achruk i Patrycji Kulwińskiej ponownie mieliśmy remis (17:17).

2015.12.14 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - WEGRY (POLAND - HUNGARY) N/Z KAROLINA KUDLACZ GLOC RADOSC FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, kiedy do końca pozostawał kwadrans było po 20. Nerwy były ogromne, gol Kudłacz-Gloc przyniósł nam prowadzenie 22:21, ale niebawem na ławkę kar powędrowała Monika Stachowska.

2015.12.14 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - WEGRY (POLAND - HUNGARY) N/Z RADOSC POLEK PO MECZU FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Węgierki odpowiedziały, ale w następnej akcji kluczową bramkę w osłabieniu zdobyła ponownie Kudłacz-Gloc. To był koncert Karoliny – jej kolejne trafienie przyniosło wynik 24:22 dla Polski w 54. minucie.

Niezwykle dramatyczną końcówkę lepiej zniosły Biało-czerwone i mogły rozpocząć taniec radości!